שידות 

כמעט וקשה להיכנס לחדר ולא למצוא בו שידות, כל חדר, החל מחדר ילדים עד לחדר שינה של  מבוגרים נמצא בהם שידות, שידות משמשות להניח עליהן כל מיני חפצים ודברים שצריך בהישג יד כשאין יכולת או רצון לקום מהמיטה כדי להביא אותם אלינו. שידות בדרך כלל עם מנורת לילה, או שעון מעורר, או כוס שתייה שלקחנו למיטה, או ספר שאנו קוראים לפרקים וכד'. גם המגירות שקיימות בשידות, משמשות אותנו לצרכים שונים. קשה להתנהל בחדר ללא שידות, לא נדע איפה לשים את חפצינו, נצטרך לקום כל הזמן מהמיטה וזה לא נעים תמיד. שידות הם סוג של מזנון מנייטורי, הן נמוכות בדרך כלל, עם שניים או שלושה מגירות, לרוב יהיו מעץ ומאוד שימושיות. 

אם אנו מחפשים שידות חשוב שניצמד למראה וסגנון החדר בו ימוקמו השידות. לא נוכל לרכוש שידות שלא מתאימות, שלא בסגנון המתאים. חשוב שנבחר שידות בצבע שמתאים לחדר, באיכות שתתאים לשאר הרהיטים בחדר, אם אנו מתכוונים לשנות את כל חדר השינה אז לנסות לרכוש סט שכולל בתוכו שידות כדי ליצור התאמה למיטה ולשאר הרהיטים. אם נדמה לנו כי שידות הן חלק שולי בחדר כדאי שנחשוב היטב כמה אנו משתמשים בהם מבלי לשים לב, בהאזנה לרדיו בחדר, הנחת מאפרה למעשנים, שתייה, תאורת לילה כדי לא להכביד בתאורה רגילה על העיניים וכד'. 

שידות הן חלק חשוב ומשמעותי בכל חדר, גם עבור ילדינו, אם הם קטנים או נערים, צריכים שיהיה משהו קרוב, לא כדי להפוך אותם לעצלנים שלא יזוזו מהמיטה, אלא כדי להנעים להם את שהותם בחדר, אם בצפייה בטלויזיה, קריאת ספר, או סתם מנוחה. איכות חיים נמדדת לפי הדברים הקטנים, כמו שידות בחדרים. ככל שיהיה לנו נוח יותר ונעים יותר בחדרים אפילו רק מהפרטים הקטנים הללו אנו נהנה הרבה יותר. אם אנו לבד בחדר נסתפק בשידה אחת, אם אנו זוג בחדר נצטרך שתי שידות אחת לכל צד. שידות הן לא דבר יקר ניתן להשיג אותם בסכום לא גבוה, תלוי באיכותן אם הן מעץ אמיתי, מלא או לא.