עיצוב חדרי שינה 

לא פשוט לעצב את חדרי השינה שלנו אנו צריכים לחשוב על כל פרט ופרט בחדר, מעבר לרהיטים ולתכולה, אנו צריכים לחשוב על כל פינה ועל כל פיסה בחדר כדי ליצור תמונה אחת שלמה של חדר שמעוצב כאילו כך היה תמיד. עיצוב חדרי שינה מצריך מאיתנו להיענות לצרכים שלנו ולנוחות שלנו קודם כל, שאלו הם הדברים החשובים ביותר, לאחר מכן להתחשב במצבנו הכלכלית ואז אפשר לצאת לדרך בקלות יותר. אם אנו מסתכלים על ריצוף חדרי שינה או חלונות וילונות, מיטה, שידות, ארון בגדים וכד' כל אלו צריכים להתאים אחד לשני, כדי ליצור אווירה אחידה בחדר השינה. 

עיצוב חדרי שינה הוא מאוד מבוקש, מבחינת תחום עבודה מעצבי פנים רבים עובדים על עיצוב חדרי שינה, הם יודעים מה צריך להיות בהם, דואגים שכל צרכיהם של המתגוררים בחדר ייענו, בודקים מה בעלי הבית אוהבים יותר או פחות ולפיכך מתחילים לעבוד. עיצוב חדרי שינה, מצריך ידע רב במה באמת צריך להיות בחדר ומה מיותר, באלו פריטים ורהיטים כן משתמשים, להתאים את הגודל של הרהיטים לתנאי החדר, שכל החלקים בחדר יתחברו ויהפכו לאחד. אנו יכולים לעצב חדרי שינה בעצמנו, אנו רק צריכים לדאוג שהכל יתאים וכדי שנהנה באמת מהחדר ומהשהות בו לדאוג שהרהיטים בו ובכלל כולו יהיה ברמה איכותית וגבוהה.

עיצוב חדרי שינה נמצא גם בפרטים הקטנים בחדר, בתמונות על הקיר, בשידות הקטנות לצד המיטה, בדלת הפנים של החדר, בוילונות שעל החלונות, או בסוג החלונות. אם נבחר במוצרי חשמל בחדר, אם נתקין טלויזיה בחדר השינה או לא, התאורה בחדר הכוללת, מנורות לילה למצבים מסוימים וכד'. חשוב שיהיה לנו נוח בחדר השינה, מעבר להיותו יפה ומעוצב, שכל חלק בו ישמש אותנו ויהיה עבורנו יעיל ונוח. נוחות ושימוש הם תנאי לאיכות חיים בחדר שינה. ככל שהרהיטים והחלקים יהיו איכותיים יותר בתחום עיצוב חדרי שינה כך נהנה יותר לטווח הארוך, הריענון והשינוי בחדר יעשו לנו טוב מעבר למראה הבית הכולל, לא משנה אם נעצב בעצמנו או אם ניקח איש מקצוע שיעשה זאת במקומנו.